У будинку тепло. На душі спокійно.

Утеплювач ековата   

Целюлозний утеплювач (целюлозна вата, «Ековата») - пухкий, легкий волокнистий будівельний ізоляційний матеріал сірого або світло-сірого кольору, застосовується як утеплювач.

Складається приблизно на 80% з газетного паперу / макулатури і на 20% з нелетких пламегасящіх речовин, у якості яких найчастіше використовуються борна кислота і бура.

Опис

Целюлозний утеплювач Ековата матеріал сірого (світло-сірого) кольору зазвичай складається на 81% із вторинної целюлози (переробленої газетної макулатури), на 12% - з антисептика (борна кислота), і на 7% - з антипіренів (бура). У волокнах матеріалу знаходиться лігнін, який при зволоженні матеріалу пов'язує волокна і елементи конструкції. Всі складові цього матеріалу є нетоксичними, нелеткими, нешкідливими для людини природними компонентами. Целюлозний утеплювач довго протистоїть відкритому вогню, не гниє, має хороші показники тепло-і звукоізоляції, на рівні кращих зразків ізоляційних матеріалів. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу дорівнює 0,037-0,042 Вт / (м * K), а також він здатний утримувати до 20% вологості у верхніх шарах утеплювача, що майже не впливає на теплоізолюючі властивості. Матеріал легко віддає вологу в навколишнє середовище за рахунок капілярної структури целюлозних волокон і при висиханні не втрачає своїх властивостей. Щільність застосування становить 28-65 кг/м3. Група горючості залежить від технічних умови компанії виробника. Еталонні показники: Г2 - помірно горюча (ГОСТ 30244), В2 (DIN 4102) - помірно займиста (ГОСТ 30402), Д2 - помірно димотворна здатністю (2.14.2 і 4.18 ГОСТ 12.1.044), РП-1 - поширення полум'я по поверхні «0» (ДСТУ Б В.2.7-38-95) Повітропроникність - низька, при щільності матеріалу 35,0-40,0 кг/м3 усього (80-120) х10-6 m3/msPa, паропроникність - 0,3 мг / (мчПа), сорбційне зволоження за ГОСТ 17177.5 за 72 години - 16%. Значення pH = 7,8-8,3, тому ековата є хімічно пасивним середовищем і не викликає корозії контактують з нею металів.

Історія

Теплоізоляційні властивості целюлози були відомі досить давно. Наприкінці XIX століття також були проведені широке дослідження властивостей паперового матеріалу, в результаті чого була створена технологія виробництва ековати. У 1928 році в Німеччині відкрилося перше виробництво утеплювача.

Після Другої світової війни, країни Європи, постраждалі у війні, відчули справжній будівельний бум. Розроблялися і розвивалися нові технології житлового будівництва, у тому числі і каркасного, особливо активно розвиток йшов у Канаді та Німеччині. У 1950-ті роки, коли обсяг будівництва будівель значно виріс і виникла потреба в якісному утеплювачі, попит на целюлозний матеріал значно збільшився. За рахунок великого попиту на целюлозний утеплювач, технології виробництва швидко стали удосконалюватися. Також удосконалювалася технологія утеплення та обладнання для виробництва і монтажу, були розроблені способи використання. З'явилися професійні видувні машини, що дозволяють різко збільшити швидкість і якість монтажу ізоляції.

В даний час целюлозне утеплення популярно в США, Канаді, ряді європейських країн, набирає популярність в Японії та інших країнах азіатського басейну. У Фінляндії, країні з 5-мільйонним населенням, виробництво утеплювача становить 25 000 тонн на рік (це понад 1 млн м ² ізольованих приміщень) - частка ековати на ринку утеплювачів для індивідуального будівництва доходить до 70%. У США тільки в 2005 році більше 340 000 будинків було побудовано із застосуванням целюлозного утеплювача.

У Росії, а точніше в СРСР целюлозний теплоізоляційний матеріал з'явився в 30-х роках ХХ сторіччя, але найбільшу популярність почав набувати з 1993 року. Популярність утеплювача неухильно зростає. Багато будівельних фірм і приватні замовники оцінили її якості: технологічність, універсальність, екологічність і ціну. На території Російської Федерації зараз активно діють більш 10 виробництв.

Застосування

Целюлозний утеплювач використовується в Німеччині, Англії, Фінляндії, Японії, США, Канаді та інших європейських державах. У різних країнах утеплювач має різні торгові марки. При цьому структурний склад утеплювача не скрізь однаковий.

У Росії даний утеплювач використовується недавно, з 1992 року і технологія, як і обладнання, та й саме російське назва даного утеплювача прийшли ізФінляндіі. Останнім же час виробництво даного утеплювача і його застосування тільки набирають обертів. У Казахстані матеріал виробляється з 1999 року, в Естонії - з 1990 року, в Литві - з 1994 року, а на Україні і в Білорусії - починаючи з 2007 року.

Способи монтажу

Існує три способи монтажу целюлозного утеплювача в будівництві:

• Ручне укладання

• Механізована суха укладання (за допомогою видувних установок)

• Напилювання зволоженого матеріалу на поверхні (за допомогою видувних установок і комплекту для вологого нанесення)

Ручне укладання

При ручному укладанні ековату розпушують підручними інструментами в будь-якої ємності і розкладають на утеплять поверхню: підлоги, перекриття, горища - або засипають у порожнині будівлі: стіни, мансарди, покрівлі. При установці в конструкціях необхідне дотримання необхідної щільності установки, наприклад, для стін це хв. 65-70 кг / м ³. для перекриттів - не менше 35-40 кг / м ³. Ручне укладання в стінові конструкції вимагає великої уваги і тимчасових витрат, тому економічно ефективно використовувати такий метод лише при невеликих обсягах.

Механізоване укладання

При механізованому укладанні застосовуються видувні установки, які розпушують утеплювач в бункері і подають його в потоці повітря до місця задування або укладання на відстань до 200 м по горизонталі і до 40 м по вертикалі. Целюлозний утеплювач проникає у важкодоступні порожнини і зазори, утворюючи безперервний і безшовний теплозвукоізоляційний шар, не вимагаючи розбирання існуючих конструкцій навіть у випадках утеплення вже експлуатованих конструкцій.

Вологе укладання

Вологе укладання відрізняється від механізованої тільки тим, що ековата наноситься на конструкції з водою або з водою і клеєм в якості зв'язуючої компоненти. При цьому необхідно використання спеціальної форсунки і агрегату для подачі води або клею під тиском. Волого-клейове нанесення матеріалу в стіни дозволяє контролювати якість монтажу, залишає ідеально рівну поверхню для наступних робіт. При правильному нанесенні утеплювач швидко висихає - його можна закривати іншими матеріалами вже через 12 годин після монтажу.

Обладнання для монтажу

 

Установка для монтажу ековати

Ековата поставляється на об'єкт у стислому вигляді (у 3-5 разів від номінальної щільності), тому для використання її необхідно привести в початковий стан. Ця процедура, а також процес пневмопередачі матеріалу в зону монтажу здійснюється за допомогою видувних установок. В даний час на ринку пропонується великий вибір видувний техніки - від найпростіших установок до високопродуктивних професійних комплексів.

Обладнання для волого-клейового напилення вимагає наявності професійної видувний техніки з можливістю тонкої настройки, і компонується відповідно до характеру робіт і необхідною продуктивністю.

Виробництво

Виготовлення утеплювача на основі целюлозного волокна здійснюється як на великих заводах з виробничою потужністю 5-10 т / год, так і на малих або середніх підприємствах (від 100 кг / год). Цикл виробництва починається з розфасовки макулатури з ручною фільтрацією загальної маси від великих предметів (компакт-диски, файли, пластикові затискачі і т.п.), а також невідповідних сортів паперу. Далі сировина подається на конвеєр і починається повністю автоматичний процес переробки.

Спершу проводиться первинне змішування і дроблення паперу, після чого великим магнітом витягуються металеві предмети малого розміру (скріпки, дужки і т.п.). Далі - черговий етап порізки, де відбувається подрібнення на 5-сантиметрові фрагменти. Отриманою масою заповнюється ємність, куди додається антисептик і борна кислота. Подальше подрібнення дозволяє отримати частинки розміром 4-5 мм, після чого додається ще трохи борної кислоти.

Весь цикл обробки макулатури займає не більше 5 хвилин. Далі беруться зразки на перевірку, частина яких відправляється на ретельні випробування в незалежний центр. На останньому етапі проводитися упаковка матеріалу у мішки з розфасовкою по 5-15 кг. Щільність матеріалу в мішках в 3-4 рази вище ніж у відкритому вигляді, тому перед використанням ековату розпушують.

Контакт

"Буд-Бум" ЧП

bydbym@ukr.net

вул.Вокзальна 97-А
м.Буча
Київська обл.,
Україна, 08292

(066) 034-04-56;
(097) 015-01-30

Пошук

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode